Pełnotwarzowa maska CM-8M Mira Safety

Cena: 1 789,00 zł 1789.00
Wysyłka w: 24 godziny
ilość szt.

towar niedostępny

* - Pole wymagane
Dobierz też:

Opis

 • wyprofilowany wizjer zapewnia maksymalne pole widzenia (92,5%), oferując jednocześnie kompatybilność z urządzeniami noktowizyjnymi, optyką termiczną, lunetami i celownikami.
 • wykorzystuje do 2 standardowych 40-mm (1/7") wkładów filtrujących NATO 
 • 20 letni okres przydatności do użytku

FILTRY NIE WCHODZĄ W SKŁAD ZESTAWU

 

OPIS:

Taktyczna maska pełnotwarzowa CM-8M jest maską CBRN nowej generacji, specjalnie zaprojektowaną, aby spełnić a nawet przewyższać najsurowsze wymagania wojskowe. 

Dzięki unikalnej nowej konstrukcji wizjera, zapewnia niezrównaną widoczność w połączeniu z kompatybilnością optyki, wraz z sześciopunktową siatkową uprzężą głowy dla dodatkowej stabilności. Podobnie jak wszystkie maski gazowe MIRA Safety CBRN, zapewnia również niezawodną ochronę przed pełnym spektrum toksycznych chemikaliów przemysłowych (TIC) i chemicznych środków bojowych (CWA), w tym zagrożeniami chemicznymi, biologicznymi i jądrowymi , takimi jak radioaktywny pył, szkodliwy gaz, opary zanieczyszczeń i inne.

Kluczowe cechy maski CM-8M:

 • Wyprofilowany wizjer paronamiczny zapewnia maksymalne pole widzenia (92,5%) przy zachowaniu kompatybilności z goglami noktowizyjnymi, optyką termiczną i lunetami celowniczymi oraz kolimatorami
 • 20-letni okres trwałości
 • Wykorzystuje powszechnie dostępne wkłady filtracyjne, zgodne z normami NATO, 40-mm (1/7")
 • Trwała gumowa konstrukcja (spełnia normy ochrony CBRN)
 • Testowane pod kątem kompatybilności z różnymi hełmami balistycznymi
 • Hipoalergiczna maska wewnętrzna zapobiega zaparowaniu, nawet przy intensywnym użytkowaniu 
 • Testowana odporność na przenikanie gazu musztardowego przez prawie 30 godzin
 • Pasuje do 2 standardowych wkładów filtrujących NATO 40-mm 1/7" (szeroko dostępnych z różnymi poziomami ochrony)
 • Może być używany z jednym filtrem, aby zapewnić prawidłowe ułożenie policzka dla strzelców lewo- lub praworęcznych
 • Wyposażony w fabrycznie zainstalowany system hydracyjny i manierkę
 • Kompatybilny z butlami na wodę CamelBak z adapterem typu M (nie dołączony do zestawu)
 • Kompatybilny z mikrofonem MIRA maski gazowej  (sprzedawany oddzielnie)
 • Kompatybilny z zestawem części zamiennych do maski gazowej MIRA
 • Zgodność z europejskimi normami jakości i trwałości, oznaczona symbolem CE
 • Spełnia wszystkie wymagania normy EN 136:1998, klasa III
 • Spełnia wszystkie normy normy EN 168 dotyczące ochrony przed uderzeniami, dzięki czemu jest to idealna maska do kontroli zamieszek 
 • Obejmuje 1 rok gwarancji producenta MIRA Safety
 • Wyprodukowano w Republice Czeskiej

Maksymalna świadomość sytuacyjna

CM-8M posiada radykalnie zmieniony wizjer, który łączy niezrównane pole widzenia (ponad 92%) z wyprofilowanym kształtem, który jest w 100% kompatybilny z popularnymi zestawami noktowizyjnymi, celowniczymi i termowizyjnymi. Oznacza to zachowanie kluczowego widzenia peryferyjnego przy jednoczesnym zapewnieniu funkcjonalności nawet w najbardziej nieprzyjaznym środowisku. Oznacza to nie tylko zwiększone pole widzenia, ale także zwiększoną ogólną świadomość – co pozwala  szybko i pewnie ocenić zagrożenie i reagować na nie w razie potrzeb.

Elastyczna na potrzeby misji

W przeciwieństwie do niektórych masek pełnotwarzowych, które są niezwykle wyspecjalizowane i przeznaczone jedynie dla służb mundurowych, CM-8M została zaprojektowana jako efektywna ochrona dla cywilów, organów ścigania i wojska. Ponieważ nie jest to maska dedykowana dla wojska, oznacza to, że każdy może skorzystać z tego samego poziomu ochrony, któremu zaufały najlepsze siły specjalne.

 

Strategiczne wsparcie MIRA Safety

CM-8M jest częścią rodziny masek MIRA Safety, co oznacza, że wykorzystuje te same wkłady filtracyjne, komponenty i opcjonalne ulepszenia, co istniejące maski MIRA Safety. Jest kompatybilny z systemem mikrofonowym MIRA Safety oraz zestawem części zamiennych i posiada taką samą podstawową konstrukcję jak istniejące maski MIRA Safety, co pozwala na szybkie przejście i modernizację do CM-8M z istniejących platform.

 

Specyfikacja techniczna

Maska przeciwgazowa CM-8M wykonana jest z grubej gumy bromobutylowej (zgodnej z CBRN) z poliwęglanową maską wewnętrzną i 6-punktową siatkową uprzężą na głowę, aby zapewnić solidne dopasowanie dla użytkowników o każdym wzroście.

Kluczowym ulepszeniem nowego CM-8M jest unikalnie wyprofilowany wizjer z poliwęglanu, łączący niezrównane pole widzenia z płaskim frontem, który doskonale współpracuje ze wszystkimi systemami optycznymi i NVG. 

Udoskonaliliśmy również nasze dotychczasowe projekty masek gazowych, maksymalizując ergonomię i minimalizując całkowity rozmiar maski. Wewnętrzna maska wykonana jest ze specjalnego hipoalergicznego materiału, który zapobiega zaparowaniu i zmniejsza zawartość dwutlenku węgla (CO2) w przestrzeni wewnętrznej maski, poprawiając komfort podczas długich godzin potencjalnego użytkowania.

CM-8M posiada centralną membranę mowy, która zapewnia co najmniej 95% zrozumiałości mowy; jednakże mikrofon do maski gazowej jest zdecydowanie zalecany jako ulepszenie dla wszystkich masek MIRA Safety.

Podobnie jak wszystkie maski MIRA Safety, CM-8M jest przeznaczona do użytku z wkładami filtrującymi w "standardzie NATO" (gwint Rd 40 x 1/7" zgodnie z normą EN 148-1). 

Wybór odpowiedniego filtra zależy od rodzaju i stężenia przewidywanego środka toksycznego. Maska taktyczna CM-8M wyposażona w filtr TIC lub CWA jest bezpieczna do stosowania tylko w środowisku zawierającym co najmniej 19,5% tlenu. Zasady doboru i stosowania filtrów opisane są w instrukcjach użytkowania filtrów.

Taktyczna maska przeciwgazowa CM-8M może być stosowana wyłącznie w środowiskach zagrożonych wybuchem klasy 1. Maska CM-8M spełnia wszystkie wymagania dla klasy 3 normy EN 136. Jest doskonałym wyborem dla sprzętu do walki z zamieszkami lub jako maska gazowa do kontroli zamieszek.

Przechowywanie

Taktyczną maskę przeciwgazową CM-8M należy przechowywać w ciemnym, chłodnym i wolnym od kurzu miejscu, wolnym od nagłych zmian temperatury. Pomieszczenie magazynowe powinno być regularnie wietrzone. Temperatura może się wahać od 10°C do 25°C w granicach wilgotności względnej do 65%. Maski gazowe NBC nie mogą być wystawione na działanie promieniowania cieplnego lub słonecznego. Paliwa, rozpuszczalniki, smary i inne substancje łatwopalne, w tym chemikalia, nie mogą być przechowywane razem z maskami. Ponadto nie mogą się tam znajdować maszyny i urządzenia elektryczne, które podczas pracy wytwarzają iskry lub wyładowania (tworzenie ozonu).

Należy unikać deformacji gumowych części części twarzowej i wewnętrznej maski gazowej CBRN podczas przechowywania.

Dane techniczne

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium