Garmont nemesis 6.1 GTX - buty taktyczne
towar niedostępny





Opis

Sugerujemy wybrać 0.5 pół numeru większe.
Mówiąc, że NEMESIS to but wymyślony od nowa mamy na myśli zupełnie inne podejście do projektu cholewki, która została zrobiona z jednego kawałka "materiału" minimalizując ilość szwów do minimum. O tkaninie wspomnimy później, ponieważ ta także jest nowatorska w przemyśle obuwniczym.
Garmont NEMESIS 6.1 GTX to odporny na przecięcia, lekki i komfortowy but taktyczny zaprojektowany według wytycznych żołnierzy włoskich jednostek specjalnych. Nieprzemakalny, dzięki zastosowaniu membrany Gore-tex, 3-sezonowy (jesień, zima, wiosna) but, który dopasowuje się do stopy niczym druga skarpeta.
Cholewka (najważniejsza i najbardziej innowacyjna część buta) została wykonana z tkaniny składającej się z poliuretanu, poliamidu i poliestru. Materiał tkany jest w Niemczech, następnie wysyłany do fabryki Garmonta.

Ta nowatorska tkanina tekstylna została zaprojektowana tak, aby była wytrzymała, odporna na przecięcia, rozdarcia i ścieranie. Dzięki zastosowaniu jednego utkanego kawałka cholewka posiada tylko jeden szew. Taki zabieg sprawił, że buty NEMESIS są lżejsze, bardziej elastyczne, mniej narażone na uszkodzenia czy pęknięcia i bardziej przypominają buty sportowe niż taktyczne. Ma to także swoje plusy podczas użytkowania, ponieważ but są bardziej elastyczne i wygodniejsze, gdyż cała cholewka pracuje zgodnie z ruchami naszej stopy.

Kolejną zaletą rozwiązania "one piece of upper" jest zwiększona wytrzymałość cholewki zwłaszcza w mokrych warunkach. Przy produkcji obuwia podczas testów wymaga się wytrzymałości na poziomie 12,800 cykli. Buty NEMESIS bez problemów osiągnęły wartość 200.000 (badanie EN 13520, ISO/TR 20879). Podobnie sprawa ma się z testem giętkości - 200.000 cykli bez utraty elastyczności (norma EN ISO 20344).
Odporność na przecięcia - zgodnie z normą EN388, uzyskany wynik to 4/5.
Membrana Gore-tex to 3-warstowy laminat pokrywający 100% cholewki oraz język. Zapewnia to całkowitą wodoodporność (ale nie gwarantuje wodoszczelności). "Waga" membrany to 220 g/m2.
Podeszwa VIBRAM wykonana jest także z jednego kawałka wytrzymałej gumy (w różnych miejscach o różnej twardości, odporność na ścieranie <100mm3 - ISO 4649) co eliminuje powstawanie pęknięć i odprysków. Specjalne umiejscowienie rowków, wypustek zapewnia maksymalną przyczepność w zróżnicowanym terenie.

Waga: 1025 gram (para, rozm 42)
Wysokość w najwyższym miejscu - 18 cm
brak metalowych elementów
Opinie o produkcie Garmont nemesis 6.1 GTX - buty taktyczne (26)
Paweł
bardzo dobre
Dariusz
Buty bardzo wygodne. Bardzo dopasowują się do stopy. mocne trzymanie pięty i stawu. Świetny wygląd. Od zakupu 100 km w terenie zróżnicowanym - zużycie podeszwy żadne.Bardzo dobry zakup.
Dominik
Bardzo solidne wykonanie. Wygodne i lekkie takie jakich szukałem. Bardzo polecam?
anonim
Buty świetne. Obsługa klienta na najwyższym poziomie. Gorąco polecam firmę SpecBrands.pl
Konrad
Wygodne, dopasowane, lekkie, tacticool - czego chcieć więcej ?
anonim
Coprawda dopiero sie zapoznajemy. I moze gdybym mial mozliwosc przymierzenia wybral bym pol numeru mniejszy. Ale jestem bardzo zadowolony i pozytywnie zaskoczony zarowno jak obowiem tak i obsługą. Pelen profesjonalim, zyczliwosc i coerpliwosc. Pozdrawiam i na pewno wrócę.
Bartłomiej
W ciągu 24 lat slużby miałem okazje zapoznać się z różnymi modelami i uważam ze Garmont Nemesis 6.1 GTX to jedne z najlepszych jakie miałem. Użytkuje obecnie dwie pary w różnej kolorystyce. But świetnie się sprawdza w warunkach miejskich i niewymagającym terenie. Doskonale współpracuje ze stopą co docenia sie zwłaszcza po kilkunastu godzinach noszenia. Lekki i trwały. Megawygodny. Łatwy w czyszczeniu i konserwacji. Polecam!
Jakub Starczewski
Najlepsze buty jakie nosiłem. Służba w nich to czysta przyjemność, wygodne, przewiewne i bardzo łatwe w utrzymaniu. Poprzednicy faktycznie mieli racje - to takie skarpety tylko w formie buta :D Cena może trochę odstraszać, ale po przejściu w nich kilku kroków od razu się polubiliśmy i nie zamierzamy rozstawać;) Reasumując zajebiste kapcie do pracy - kupiłbym raz jeszcze.
Marek
Świetne buty spełniły moje oczekiwania wygodne lekkie. Co do obsługi podejście do klienta bardzo wysoki poziom polecam!
Jacek
Dzień dobry Państwu. Butów jeszcze nie mam ale chciałem przy okazji bardzo podziękować sklepowi specbrands.pl za Profesjonalne czyt. ludzkie :) podejście do mojego zakupu. Zamówiłem buty przez internet, w trakcie oczekiwania na przesyłkę z wybranym modelem obuwia doznałem kontuzji nogi, która uniemożliwiała mi poruszanie się, czyli odbiór paczki oraz przymiarkę obuwia. Normalnie powinienem ponieść koszty przesyłki ale obsługa sklepu bardzo mnie zaskoczyła i przeniosła koszty na siebie.Szok :)
Konrad
Świetne!
anonim
Świetnie zrobione buty, najwygodniejsze w jakich chodziłem, do tego super wyglądają. Przesyłka jak zwykle błyskawiczna.
Bartosz
ok
Łukasz Kobus
Bardzo wygodne, kupiłem z lekkim strachem czy podołają, po 5dniach marszu w Bieszczadach sprzęt sam się obronił... Na chwilę obecną chyba najlepsze buty jakie miałem warte każdego wydanego grosza
Łukasz
Po zobaczenia ich na zdjęciach, miałem wątpliwości co do ich odporności na wodę, które okazały się zupełnie bezpodstawne, woda po prostu po nich spływa. Zalecam natomiast wziąć o cały jeden rozmiar większe, zawsze można je mocniej związać, lub założyć grubszą skarpetę, chociaż mam nadzieję, że to jeszcze kwestia rozchodzenia. Ale poza tym gorąco polecam, są bardzo wygodne i sprawiają wrażenie porządnych, i wytrzymałych.
anonim
Taktyczne "kapcie", bo tak można określić komfort noszenia. Pierwsza klasa.
Daniel
Bardzo dobre buty
Łukasz
Super buty, polecam
Radoslaw
Buty zgodnie z opisem niezwykle wygodne , rewelacyjnie trzymają w trakcie wędrówek czy zabaw ba strzelnicy . Dzięki za świetny produkt
anonim
Świetne buty, niesamowicie lekkie, nowoczesne materiały robią wrażenie. Numeracja taka jak w Meindlach.
Marta
Rewelacyjna obsługa, towar zgodny ze zdjęciami i opisem. Buty wygodne w noszeniu. Na dzień dzisiejszy jestem bardzo zadowolona z zakupu :)
Marek
buty wyśmienite to nie przesada że czujesz się jak w skarpetach, lekkie i wygodne polecam Maras
Konrad
Myślę że mogę ocenić te buty kupiłem je pod koniec lipca i od września użytkuje w codziennej służbie. Na lato za mało oddychają. Naprawdę wygodne lekkie buty to duzy plus i dobra membrana jeśli chodzi o wododpornosc i w zimniejszych miejscach daje rade z odychaniem. Niestety ogrony minus poł roku chodzenia i podeszwa w newralgicznych miejscach ścierania pod pięta. Starła się do zera jak na buty za 800 zł nie polecam. Gdyby nie podeszwa dal bym 9.5/10 Ale przez ważna podeszwę której nie ma po pół roku nie ma przyczepności daje 3/10
Frantz
Tyram te buty już drugi rok. Świetnie wykonane i bardzo wygodne. Używam je w różnych celach. Zdarzyło się, że zapomniałem wziąć na trening butów biegowych i biegłem w nich 20km. Dzięki wygodzie i wadze zrobiły robotę jak całkiem niezły but trailowy. Polecam!!! Czekam na dostępność by kupić kolejną parę.
Frantz Conrad
Ponad dwa lata użytkowania. Często w bardzo ciężkich warunkach. Górskie wędrówki, strzelnica, bieganie w ciężkim terenie, koncerty i pogosoy pod sceną w tłumie . But totalnie uniwersalny, lekki, wytrzymały i mega wygodny. Czekam z niecierpliwością aż model 6,2 będzie dostępny.
Piotr
Super buty 200% oczekiwań polecam!