Spodnie Carlos Ray Cargo Pants TD Apparel - making of.


Ponad 10 lat rynkowego doświadczenia pozwoliło firmie Tactical Distributor ze Stanów Zjednoczonych stworzyć jedne z najbardziej lubianych w branży strzeleckiej spodni - Carlos Ray Cargo Pants.

Droga do obecnej wersji trwała 3 lata. Od projektu, poprzez setki wykrojów i szkiców komputerowych minęło jeszcze więcej czasu.

TD (skrót od Tactical Distributors) bierze sobie do serca rady, narzekania i pomysły użytkowników, dzięki czemu spodnie z każdym sezonem są bliżej aktualnym oczekiwaniom rynku.  Można śmiało stwierdzić, że “development, czyli dział rozwoju” został oddany w ręce klientów, a to pozwala oferować naprawdę świetną, przemyślaną odzież w rozsądniej cenie.

Skąd wzięła się nazwa spodni? To najczęściej zadawane pytanie przed zakupem. Dopiero później przyszli użytkownicy pytają o rozmiarówkę, jakość szycia i materiały. Otóż, jeśli do popularnej przeglądarki wpiszecie Carlos Ray, znajdziecie zdjęcie ikony lat 80-tych - “Chucka Norrisa”, który naprawdę nazywa się Carlos Ray Norris, a imię Chuck przyjął na potrzeby Hollywood’u.

TD chciało podejść z humorem do tematu poważnych spodni taktycznych, dlatego wpadli na pomysł, który “wypalił”. Jeszcze jednym powodem, dla którego tak nazwali swoje spodnie jest fakt, że są one tak wygodne i funkcjonalne, że można w nich ściągać jabłka z głów za pomocą nóg.

Frankie Collins i Todd Askins, dwóch doświadczonych designerów, którzy od 15 lat zawodowo zajmują się projektowaniem odzieży odpowiedzialni są za finalne wyroby. Każdy komponent jest starannie wyselekcjonowany, aby zapewnić wysoką jakość i funkcjonalność w bardzo przystępnej cenie. Oczywiście priorytetem jest komfort, wytrzymałość i możliwość noszenia w każdych warunkach niezależnie czy to operacja “kosimy dopalacze”, czy weekendowy wypad za miasto z rodziną.

Od pomysłu do finalnego produktu droga jest dość długa, na załączonych do tego tekstu zdjęciach widzicie kilka z nich.

Każdy projekt rodzi się najpierw w głowie, z której to przenoszony jest na deskę kreślarską. Powstają na niej szkice, z których wybierany jest jeden służący za wzór do przygotowania kolejnego etapu, czyli wykonania wykrojów 1:1. Następnie, szwalnia otrzymując szereg danych przygotowuje kilka lub kilkanaście wzorów zarówno pod kątem kolorystycznym jak i funkcjonalnym.

Wybierane są spodnie, które mają najmniej do poprawki. Następnie po naniesionych korektach, szyty jest kolejny zwany PASUJĄCYM WZOREM, który zazwyczaj jest już z właściwego materiału oraz o konkretnych wymiarach dopasowanych do żądanej rozmiarówki. Na tym etapie bada się, czy szwalnia dobrze rozumie rozmiarówkę i cały projekt. Kiedy wszystko jest ustalone, designerzy przekazują szwalni “mapę spodni”, która jest bardzo szczegółowym wyznacznikiem dla szwalni, zawierającym każdy najdrobniejszy detal.

W tym momencie do firmy trafia tzw “production sample”, czyli ostatni wzór przed uruchomieniem właściwej produkcji. Tutaj jest jeszcze miejsce na wyeliminowanie wszystkich błędów, które uciekły wcześniej (w 90% przypadków zdarzają się jeszcze drobne poprawki).

Kolejny wzór (praktycznie gotowy produkt) to sample potwierdzający uruchomienie produkcji i jest on często dostarczany przed jej rozpoczęciem. W tym czasie panowie z TD Apparel mają czas na wykonanie zdjęć produktowych i lifestylowych.

Od pierwszej linii narysowanej na stole kreślarskim, do otrzymania sampla produkcyjnego mija zazwyczaj około 9 miesięcy.

Mam nadzieję, że przybliżyłem Wam trochę proces “produkcji” odzieży niskonakładowej, który za cel wybiera wysoką jakość i funkcjonalność. Marka TD Apparel nie spoczywa na laurach, ponieważ gdy Wy czytacie ten artykuł, oni pracują nad kolejną kolekcją. Możecie być pewni, że pojawi się ona także w naszym sklepie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium