Ładownice TACO od High Speed Gear - rozsądny wybór.

Z pewnością zauważyliście, że niedawno do naszej oferty wprowadziliśmy wybrane produkty marki High Speed Gear Inc. I jak to zwykle bywa z marką premium, część z Was jest zachwycona, że wreszcie można dostać je w Polsce bez kombinowania, a część twierdzi że ich ładownice np z kydexu są lepsze. 

Ciesze się z takiej sytuacji, ponieważ z jednej strony po raz kolejny możemy zaproponować Wam coś fajnego, natomiast postawa drugiej połowy osób skłania do dyskusji i recenzji produktów HSG. 

Zacznijmy od końca. 

TAK, polecamy ładownice High Speed Gear TACO każdemu, kto ma do czynienia z bronią palną (ostrą bądź replikami) i korzysta z różnych kalibrów.

TAK, nie jest to najtańsza propozycja na rynku, natomiast wydając 145-239 złotych otrzymujesz nie tylko produkt najwyższej jakości "made in USA", ale także funkcjonalność, bezpieczeństwo, spokój i dożywotnią gwarancję! 

Dlaczego? Przeczytajcie...

Spora grupa ludzi szukając prostych i funkcjonalnych ładownic do dla magazynków zarówno do broni krótkiej jak i długiej zastanawia się nad wyborem marki High Speed Gear. I jak oni sami wskazują, często to jest ich błąd - zastanawianie. Okazuje się, że 100% użytkowników produktów z linii TACO jest z nich zadowolona i to "zastanawianie się" było zbyteczne. 

Dzieje się tak, dlatego że HSG korzysta z doświadczenia operatorów wojska i policji. To potrzeby bojowe podsuwają rozwiązania, które trzeba zaproponować funkcjonariuszom, aby ich praca była prostsza. Dopiero później inne firmy "wpadają" na taki sam lub bardzo podobny pomysł.

Kiedyś jeden z "silsów" przyszedł do HSG, ponieważ potrzebował uniwersalnej ładownicy do magazynków M1A.308 oraz M4. Żaden dostępny produkt na rynku nie oferował takiej funkcjonalności co strasznie irytowało żołnierza. Projektanci z HSG usiedli nad tematem i wymyślili linię TACO, która do dziś zachwyca nie tylko użytecznością, ale także trwałością - nic dziwnego, że wszystkie produkty objęte są dożywotnią gwarancją! 

Budowa

Ładownice TACO (Molle i Belt Mounted) wykonane są z wysokiej jakości, wytrzymałej Cordury (nylon) laserowo przycinanej do odpowiednich kształtów. Boki zrobione są z tworzywa sztucznego odpornego na pęknięcia i złamania. Całość oplata solidna, rozciągliwa linka, która stabilnie trzyma magazynek wewnątrz. Rozwiązanie jest bardzo skuteczne i proste w użyciu, aby wyciągnąć magazynek z ładownicy wystarczy za niego pociągnąć - jeden ruch, żadnych odpinanych klapek, gumek, które trzeba zdjąć itd tracąc cenny czas. 

Do wyboru są dwa typy mocowania ładownic: do pasa za pomocą mocnego rzepu (będzie pasował to 90% tzw. "duty belts"; drugi za pomocą systemu molle. Pierwszy system idealnie sprawdza się w pracy "po cywilu" lub na strzelnicy, gdzie nie zawsze mamy na sobie pełne umundurowanie i wyposażenie. Drugie pozwala umieścić ładownice w dowolnym miejscu na pasie taktycznym czy kamizelce, tak by użytkownik miał je zawsze pod ręką. 

Występują w 3 rozmiarach: do broni krótkiej, długiej oraz przedłużonej, aby bez problemu zmieścić większy magazynek do Glock'a 17 (33 szt, 9mm) lub latarkę patrolową. Najważniejszą cechą jest uniwersalność. Korzystając z różnego rodzaju broni, nie musisz mieć przy sobie kilku typów ładownic. W miarę rozwoju, zmiany preferencji itd wystarczy, że zmienisz broń, a produkty HSG nadal będą spełniać swoje zadanie. Po raz kolejny mamy przykład realnych oszczędności. 

Pistol TACO (broń krótka) pomieści praktycznie każdy magazynek począwszy od Glocka, przez 1911, H&K, S&W, Sig Sauer itd. Ładownice TACO (karabinki) bez problemu współgrają z M16, M4, AR15 Magpul, AK, M14 oraz wszystkie magazynki o rozmiarach zbliżonych do normowanych przez STANAG. Jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż np produkty wykonane z Kydexu, które są zazwyczaj zrobione tylko i wyłącznie pod jeden typ.  

Produkty HSG są proste w użytkowaniu i właśnie dzięki tej prostocie - oraz jakości wykonania - zdobyły uznanie tysięcy operatorów, w tym także z Polski. Stosunkowo niewielka ilość rozwiązań, pozwala każdemu na dopasowanie ładownic do swoich potrzeb. Podwójne ....... to bardzo dobra opcja, ponieważ ładownice są zawsze w tym samym miejscu, nie "rozjeżdżają się" na pasie podczas aktywności. 

No właśnie... mamy dwa rodzaje mocowania: na system Molle oraz do pasa (belt mounted). Dzięki temu produkty HSG stają się jeszcze bardziej funkcjonalne i możecie ich używać niezależnie od tego gdzie jesteście i co robicie. 

Innym rozwiązaniem jest połączenie dwóch ładownic w rzędzie. ... pozwala na przenoszenie dwóch magazynków do broni długiej, .... jest hybrydą z miejscem na magazynek do pistoletu i karabinu. Minimalizuje to powierzchnię jaką ładownice zajmują na pasie czy kamizelce. W żadnym stopniu nie wpływa to negatywnie na dobór magazynka, można go bez problemu wyjąć i w razie takiej potrzeby także jedną ręką schować. 

Na polskim rynku pojawiło się sporo - mniej lub bardziej udanych - kopii ładownic High Speed Gear. Rozwiązanie, które opatentowali amerykanie stało się popularne za sprawą swojej użyteczności. Zadajecie sobie pewnie pytanie, czy warto kupić HSG, czy za nieco, podkreślam nieco mniejsze pieniądze wybrać inny sprzęt? 

Odpowiem jednym zdaniem. Dożywotnia gwarancja ewidentnie sugeruje najwyższą jakość wykonania, po drugie jeśli ktoś używa lub miał tylko przez chwilę styczność z ładownicami i akcesoriami High Speed Gear wie o czym mówię, ponieważ wystarczy porównać użyte materiały! Przekonaj się sam. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium