Kieszeń T.S.G. - natychmiastowy pakiet ratunkowy. Gdy liczą się sekundy...

Kiedy w 2015 roku startował sklep SpecBrands.pl głównym założeniem było dostarczać Wam tylko i wyłącznie produkty najwyższej jakości. Stąd też wybór padł na markę Arc'teryx, HighSpeedGearSwissEye, TurtleSkin i Salomon jako najważniejsze. Każdy kolejny producent wprowadzany do oferty to wynik analiz, rozmów ze znajomymi i Klientami, którzy wyposażenie taktyczne używają na codzień. Chcemy, aby nasz asortyment w pełni odpowiadał wymaganiom zarówno profesjonalistów jak i hobbystów. 

Od początku wiedzieliśmy, że będziemy skupiać się na światowych markach dostarczających odzież i sprzęt jednostkom na całym globie. Jednak zawsze wspominaliśmy o wspieraniu polskich producentów. Za jeden z celów w 2016 roku postanowiliśmy znaleźć w naszym kraju takie produkty, które będą jakością, funkcjonalnością i trwałością pasowały do naszej wizji. I udało się. Wprowadzamy dwie polskie marki, które naszym zdaniem nie odbiegają od światowego poziomu swoimi pomysłami i wykonaniem. 

Pierwszą z nich jest DBR Custom Gear ze swoim genialnym Natychmiastowym Pakietem Ratunkowym (lub T.S.G. od słów Tourniquet, Schears, Gloves - opaska uciskowa, nożyczki medyczne i rękawiczki).

Projekt T.S.G. powstał w wyniku zapotrzebowania na kieszeń, która pozwoliłby przenosić w jednym miejscu (z intuicyjnym dostępem) przedmioty niezbędne przy udzielaniu pierwszej pomocy ofiarom; głównie postrzałów, otwartych złamań z silnym krwotokiem itp. Na ogół funkcjonariusz, czy strzelec musi kombinować gdzie i jak umieścić opaskę, nożyczki i rękawiczki - tak, by były łatwo i szybko dostępne, zabezpieczone przed wypadnięciem i nie narażone na uszkodzenie (np. przebicie w przypadku rękawiczek) czy patogeny. Częstą praktyką jest chowanie opaski do kieszeni spodni, przypinanie jej "na gumki" do kamizelki lub w pouchu przy pasie. Nożyczki i rękawiczki w apteczce lub włożone "za mola" - jednym słowem chaos:)

Kieszeń T.S.G. zmienia całą tą sytuację. Najbardziej niezbędne przy postrzale rzeczy mamy w jednym miejscu, pod ręką. Można ją przyczepić do pasa lub kamizelki w takim miejscu, aby sięgnąć obydwiema rękami. Całość zajmuje niewiele miejsca i wbrew opiniom internetowych znawców tematu nie dynda i nie jest pierwszą rzeczą, o którą można zahaczyć. Wszystko zależy od użytkownika gdzie ją przymocuje. 

"T.S.G. jest idealnym elementem wyposażenia taktycznego dla operatora przeszkolonego w TC3. Pozwala na umiejscowienie najważniejszych i najpotrzebniejszych elementów medycznych w tym samym miejscu, w tej samej kieszeni i szybkie ich użycie bez konieczności sięgania do pateczki" - funkcjonariusz MSWiA

Zgodnie z procedurami TC3 w fazie Care Under Fire opaska uciskowa to pierwsza i jedyna rzecz, jaką musimy zastosować przed ewakuacją. Oczywiście, możemy założyć ją na ubranie, nie bawiąc się w rozcinanie itp. Tutaj priorytetem jest nie tyle co poprawne udzielenie pomocy, ale zmniejszenie ryzyka zgonu i jak najszybsza ewakuacja. Dlatego tak ważny jest szybki i bezkolizyjny dostęp do niej.

"Nożyczki, opaska, rękawiczki... właśnie to musisz mieć pod ręką, kiedy nadejdzie ten krytyczny moment. Kieszeń T.S.G. w moim przypadku sprawdza się idealnie. Zamontowana na kamizelce, pozwala szybko i bezpiecznie jedną ręką sięgnąć do niej. Pewne trzymanie opaski i nożyczek działa nawet podczas zjazdów na linie. To był strzał w 10!" - JW AGAT

Przy interwencjach "spokojniejszych, bez świszczących kul nad głowami" ratując rannego najpierw zakładamy rękawice, później rozcinamy ciuchy i zakładamy opaskę. Te 3 niezbędne rzeczy musimy mieć pod ręką, aby po pierwsze nie tracić czasu na szukanie ich po kieszeniach spodni czy apteczce, po drugie aby nie narazić na zakażenie patogenami pozostałego wyposażenia medycznego. 

Możliwość uszycia kieszeni T.S.G. pojawiła się po dokładnym poznaniu spektrum właściwości użytkowych, jakie mają taśmy poliamidowe. Odpowiednio gęsto tkane, o gładkiej fakturze, umożliwiają pewne dociskanie przedmiotu, zarazem są odporne na zmechacenia wywoływane tarciem (np. rzep w opasce CAT).

Wszystkie newralgiczne punkty w konstrukcji T.S.G. zabezpieczone są ryglowaniem lub wielokrotnym przeszyciem (same boczne szwy pionowe są przeszyte podwójnie) - wszystko po to, by z dużym "naddatkiem mocy" sprostać sile z jaką użytkownik lub ratownik będą kieszeni używać podczas czynności ratowniczych.Elastyczny shockcord użyty do dociskania opaski lub przytrzymywania nożyczek ma aż 4 mm grubości i jest odpowiednio sprężysty, by sprostać długotrwałej eksploatacji

Montaż T.S.G. w systemie PALS wykonany został w sposób umożliwiający mocowanie na MOLLE jak i również utworzenie szlufki na pas, o szerokości od 25 po 75 mm.
Produkt wykonany jest z polskich materiałów, w polskiej firmie (będącej jednoosobową manufakturą), gdzie każdy gotowy produkt wykonany jest na tip-top. To sprawia, że wybierając tę kieszeń masz pewność, że nie kupujesz jednorazowego bubla.Masz pewność, że opaskę uciskową w najbardziej krytycznym momencie będziesz miał na miejscu i jedną ręką ją wyciągniesz. To gwarancja solidnego wykonania z dbałością o każdy szczegół i szew. 

"Kiedy otrzymałem pierwszy projekt TSG, wiedziałem, że będzie to rewelacyjny produkt. W tej chwili używam już 4 "generacji", która weszła do produkcji i możecie kupić ją w sklepie. Jest idealny, bo w jednym miejscu zbiera najbardziej niezbędne i podstawowe rzeczy potrzebne przy ratowaniu życia. Niewielkie rozmiary i jakość wykonania na światowym poziomie. W pracy korzystam z wyposażenia topowych producentów i ten uchwyt nie odstaje nawet na krok" - instruktor Wojsk Specjalnych

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium