Easy Draw Mag Poucz - ładownice StrongHold Group / nowa jakość na rynku.

Nie tak dawno informowaliśmy Was o rozpoczęciu współpracy z kolejnym polskim producentem wyposażenia taktycznego - Stronghold Group. Jak doskonale wiecie, wybieramy z rynku tylko najlepsze produkty i marki, których jakości jesteśmy pewni. Dbamy o to, aby sprzedawany Wam asortyment spełniał wyśrubowane wymagania jakościowe i funkcjonalne! 

Większość tych firm ulokowanych jest za wielką wodą, ale jest to zrozumiałe, ponieważ drugiego tak chłonnego rynku nie ma. Natomiast od początku istnienia sklepu chcieliśmy także promować polskich producentów, którzy uznanie zdobywają nie tylko w naszym kraju. Taki właśnie jest Stronghold Group, którego produkty docenili nawet w odległej Japonii. 

Podejmując współprace od początku stawialiśmy na funkcjonalne rozwiązania i najwyższą jakość, dlatego specjalnie dla naszego sklepu powstała zupełnie nowa, profesjonalna kolekcja HYBRID PRO LINE 2017.  Jest to kilka bardzo dobrych produktów, które zostały dopracowane w każdym detalu, a jakość wykonania i użyte materiały są na światowym poziomie. Linia nie jest szeroka, lecz takie było założenie. Zaprojektować parę funkcjonalnych, unikalnych i świetnych rzeczy, które z powodzeniem służyć będą profesjonalistom. 

Efektem są właśnie ładownice EDMP (Easy Draw Mag Pouch) z kolekcji Hybrid PRO Line 2017 od Stronghold GROUP.

Pierwszy projekt powstał w 2015 roku. Miały one być odpowiedzią na wszystkie kopie amerykańskiej marki High Speed Gear (opierające się o system gumek). Tak dobrze przeczytaliście... od momentu rozpoczęcia prac do finalnego produktu minęło prawie 2 lata! Był to czas zmian, poprawek i godzin spędzonych na testowaniu ładownic pod kątem użyteczności i wytrzymałości. Udało się stworzyć produkt, który spełni oczekiwania najbardziej wymagających. 

Pierwsze wrażenie.

Po wyjęciu z folii, kiedy pierwszy raz wziąłem ładownice do ręki, dwie rzeczy przykuły moją wagę: staranność wykonania i niska waga. Nie zaważyłem żadnych odstających nitek, spasowanie materiałów solidne i dokładne. Nawet szwy poprowadzone są równo i starannie. Masz poczucie, że trzymasz w ręku produkt światowej klasy! 

Konstrukcja.

Obie wersje (na magazynki do broni krótkiej i długiej) wykonane zostały z wytrzymałej Cordury 500D, dzięki czemu ładownice służyć będą wiele lat. Są przy tym lekkie i odpowiednio sztywne. 

Zastosowany system gumek poprawia trzymanie magazynków, jednocześnie "trzyma" całą konstrukcję sztywno, co zdecydowanie ułatwia sięganie do niej przy wymianie. Zwróćmy uwagę, że te gumki nie są tutaj dla ozdoby. One faktycznie pozwalają idealnie dobrać siłę, z jaką trzymany będzie magazynek. Sposób ich montażu także nie został skopiowany z HSG, co mnie osobiście cieszy. 

Cała funkcjonalność kryje się wewnątrz. Dzięki zastosowaniu "nadlewki" materiału i odpowiedniemu ukształtowaniu go udało się zaprojektować uniwersalną ładownice, do której pasują magazynki od broni 9mm do .45ACP - przy wersji PISTOL (krótkiej) oraz wszystkie w rozmiarach STANAG, czy G36 w wersjiEDMP M4. My oczywiście upchnęliśmy w pistoletowej nieco więcej, np. "przyjemniaczka NICO" :) 

W środku kryje się jeszcze jedna mała nowość, mianowicie zastosowano tutaj materiał o nazwie HYPALON. Jest to bardzo wytrzymały, lekki kauczuk syntetyczny, którego w przemyśle używa się do produkcji butów śnieżnych, pontonów, kajaków i kopuł radiolokatorów. 

Po co on w ładownicy? Dodatkowo zabezpiecza magazynek przed wysunięciem. Jego powierzchnia jest antypoślizgowa, ale miękka co nie wpływa negatywnie na funkcjonalność.  Ładownica na zdjęciu poniżej przeszła około 800 cykli mag-out!! Obustronny Hypalon został w wersji końcowej, którą obecnie możecie kupić jednostronnym, grubszym HYPALONEM ORCA

W użyciu. 

Rozwiązanie genialne w swojej prostocie. Sprawdza się PRAWIE idealnie. Prawie dlatego, że zgięty materiał czasami powodował małe trudności z szybkim schowaniem magazynka. Ale umówmy się, podczas zadania lub na strzelnicy, niepotrzebny magazynek zazwyczaj ląduje w worku zrzutowym lub na ziemi. 

Dobywanie magazynków w wersji krótkiej i długiej odbywa się bez przeszkód. Nie stwierdziliśmy żadnych uniedogodnień, które dyskwalifikowałyby ładownice ze strzelania bojowego, czy dynamicznego. Dzięki systemowi gumek możemy dopasować siłę z jaką ma być on "trzymany" w ładownicy, natomiast HYPALON sprawdza się tak dobrze, że mogliśmy nosić ładownice skierowane w dół.

Recenzję piszę po około 5 miesięcznym testowaniu. Muszę się przyznać, że ten tekst powstał w oparciu o opinie naszych kolegów z różnych jednostek, którzy mieli dać im w kość na każdym strzelaniu. Zredagowany zbiór ich uwag oraz nasze własne doświadczenia właśnie teraz czytacie. 

Oczywiście po tak niedługim, lecz bardzo intensywnym, czasie z ładownicami EDMP ciężko w 100% stwierdzić, że  są niezniszczalne, natomiast można powiedzieć, że wykonane są bardzo solidnie i z dbałością o detale. O to czy są jesteśmy spokojni, ponieważ producent udzielił na nie DOŻYWOTNIEJ GWARANCJI

Ładownice są uniwersalne jeszcze z jednego powodu - można je nosić na kamizelce przymocowane systemem Molle lub na pasie (do szerokości ok 65mm). Pozwala to używać ich w wielu różnych sytuacjach oraz " po cywilu", kiedy mamy na sobie jedynie zwykły pasek. Dokładne wpięcie szlufki sprawia, że EDMP mocno się trzyma poprawiając funkcjonalność. 


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium