Arc'teryx LEAF - nowości w kolekcji 2018

Początek roku to jak zawsze emocjonujący czas, ponieważ Arc’teryx LEAF prezentuje nową kolekcję. Zazwyczaj miało to miejsce na targach Shot Show, które odbywają się w USA w Las Vegas i są jedną z najważniejszych tego typu imprez na świecie. Tym razem jednak, już sam Arc’teryx zdradził szczegóły nowych produktów aktualizując informacje na stronie.

W tym roku nie obyło się bez zaskoczeń. Część produktów została z linii LEAF usunięta (ku zaskoczeniu wielu użytkowników), ale pojawiło się kilka nowych, bardzo ciekawych projektów.

Zaczniemy od produktów, które nie będą dalej oferowane, mianowicie chodzi o rękawice z linii wojskowej. Wszystkie 3 modele: Cold WX Contact, Cold WX AR i Cold WX LT wypadły z kolekcji na rok 2018. Oczywiście przez jakiś czas będzie jeszcze szansa zamówić wybrane modele i rozmiary, dopóki będą na magazynie Arc’teryxa.

Jak zwykle kosmetyczną zmianę przeszły koszulki. Pojawiły się dwie nowe grafiki… skromne, ale jednocześnie przygotowanie w duchu marki.

Jak wspomniałem wcześniej, rewolucji nie ma. Arc’teryx LEAF z każdym nowym rokiem przyzwyczaja nas do tego, że projektując odzież kieruje się przede wszystkim funkcjami, jakie ma ona spełniać podczas konkretnych zadań. Wydawać się może, że nowości nie wnoszą nic nowego, ale jak zagłębimy się bardziej w temat, dostrzec można, iż ta koncentracja na określonych funkcjach ma sens.

Pierwszą i zarazem najważniejszą (także najcieplej przyjętą) nowością jest kolejna bluza z serii NAGA, NAGA HOODY PULLOVER, która jest połączeniem kilku produktów: bluzy Naga, kurtki Atom i bluzy Assault.

Lekko ocieplona, bardzo komfortowa idealnie uzupełni gamę tzn. Mid layer, czyli warstwy pośredniej, na którą możemy z powodzeniem ubrać szpej oraz kurtkę przeciwdeszczową. Świetny pomysł na chłodniejsze dni, kiedy to standardowy combat shirt może okazać się zbyt chłodny.

Bluza będzie występowała w dwóch kolorach: czarnym i crocodile.

Kolejnym produktem, który niebawem pojawi się w naszym sklepie jest długo wyczekiwany softshell PATROL (wraz ze spodniami pod taką samą nazwą).

I tutaj pojawia się kolejne zaskoczenie, ponieważ część osób chciałaby widzieć nową kurtkę w bardziej “taktycznym wydaniu”, natomiast nimimalizm sprawia, że kierowana jest ona do konkretnych zadań. Głównym przeznaczeniem jest praca “po cywilu” w odzieży, która nie będzie jednoznacznie wskazywała “Hej, jestem funkcjonariuszem”, dlatego też zrezygnowano z rzepów i kieszeni na ramionach (służby przy zamówieniach rządowych będą mogły takie rzepy do identyfikacji domówić).

Courier Bag 15 to propozycja dla osób, które chciałby w jednym miejscu przenosić dokumenty, komputer, a także broń, do której w każdej chwili można łatwo i szybko sięgnąć. Wielozadaniowa torba o miejskim charakterze pozwoli idealnie wtopić się w otoczenie, pozostając w gotowości do podjęcia interwencji. Jak będzie z użytkowaniem? Ponosimy, pokażemy ;)

Na koniec kurtka Cold WX PARKA SVX. Ocieplona gęsim puchem z tkaninami Gore-tex 3L PRO i Gore-tex WINDSTOPPER jest prawdziwym “rolsem” w kolekcji LEAF. Przygotowania z myślą o pracy w najbardziej nieprzyjaznych warunkach atmosferycznych. Każdy detal jest dopracowany do perfekcji, aby zapewnić maksymalny komfort i funkcjonalność. Mamy nadzieję, że zima w naszym kraju (która ostatnio jest raczej skromna) pozwoli przetestować wszystkie jej właściwości.

Kolekcja 2018 dostępna będzie od lutego 2018. 

Więcej info znajdziecie na leaf.arcteryx.com

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium