SpecBrands.pl blog

Spodnie Carlos Ray Cargo Pants TD Apparel - making of.

Ponad 10 lat rynkowego doświadczenia pozwoliło firmie Tactical Distributor ze Stanów Zjednoczonych stworzyć jedne z najbardziej lubianych w branży strzeleckiej spodni - Carlos Ray Cargo Pants.

Przeczytaj więcej

DRILLE do tarczy Z-Tac "Aim small, miss small"

Poniżej przedstawiamy Wam kilka drilli, które możecie ćwiczyć na naszej tarczy "Aim small, miss small".

Przeczytaj więcej

Rękawice antyzakłuciowe Turtleskin - służą i chronią!

Nie ważne, czy ktoś jest policjantem, fu-szem służby więziennej, straży granicznej czy ABW. Praktyka pokazuje, że prędzej, czy później będzie trzeba dokonać czynności kontroli osobistej lub przeszukania. A jak życie udowadnia to już sport kontaktowy – słowem, wsadzamy ręce tam, gdzie inni w życiu by się nie odważyli. Warto zadbać o ich bezpieczeństwo.

Przeczytaj więcej

Arc'teryx LEAF - nowości w kolekcji 2018

Co nowego kryje kolekcja na 2018 rok? Czy nie obędzie się bez zaskoczeń? Dowiedz się więcej!

Przeczytaj więcej

Rękawice IRONCLAD Tactical - materiał na hit!? Opinie użytkowników.

W jednym miejscu zebraliśmy opinie użytkowników rękawic taktycznych IRONCLAD, które na naszą prośbę zostały do nas przesyłane za pomocą poczty elektronicznej, wiadomości na FB oraz w komentarzach.

Przeczytaj dlaczego warto i zdecyduj!

Przeczytaj więcej

MODULAR IFAK - warto mieć pod ręką

Przeczytaj więcej

Rękawice taktyczne IRONCLAD - jak to się zaczęło?

Pewnego dnia, przeglądając najdalsze zakamarki internetu wyświetliła mi się reklama remarketingowa jednej z firm pokazująca rękawice IRONCLAD. Odruchowo kliknąłęm, poczytałem, namierzyłem producenta i wieczorem wykonałem telefon.

Przeczytaj więcej

Assault Pack Arc'teryx LEAF - czy można bardziej uniwersalnie?

Pierwsze wrażenie po wyjęciu plecaka z pudełka to: WOW. Już na pierwszy rzut oka widać i czuć, że masz do czynienia ze sprzętem najwyższej klasy.

Przeczytaj więcej

Okulary balistyczne LANCER od SwissEye - taniej nie znaczy gorzej.

Wzrok jest najważniejszym zmysłem człowieka, niezbędnym dla prawidłowego funkcjonowania. Do strzelania tym bardziej się przydaje, dlatego tak ważne jest, aby chronić oczy przed wszelkimi zagrożeniami wynikającymi z posiadania, czy używania broni. Ba, jak będziecie mieli pecha na strzelnicy, to dostać w oko łuską, odłamkiem lub innym fantem to nie jest problem, nawet jeśli broń jest schowana w kaburze:)

Przeczytaj więcej

Ochrona słuchu to podstawa, komfort i obowiązek!

Jednym z najbardziej istotnych elementów/produktów, które każdy strzelec ma w swojej torbie to słuchawki ochronne. Podobnie jak w przypadku okularów balistycznych, ochronniki słuchu powinny być kupowane jeszcze przed pierwszym strzelaniem (aby już na strzelnicy mieć pewność, że dwa nasze główne zmysły są bezpieczne). 

Przeczytaj więcej

Easy Draw Mag Poucz - ładownice StrongHold Group / nowa jakość na rynku.

Po wyjęciu z folii, kiedy pierwszy raz wziąłem ładownice do ręki, dwie rzeczy przykuły moją wagę: staranność wykonania i niska waga. Nie zaważyłem żadnych odstających nitek, spasowanie materiałów solidne i dokładne. Nawet szwy poprowadzone są równo i starannie. Masz poczucie, że trzymasz w ręku produkt światowej klasy! 

Przeczytaj więcej

Turtleskin BRAVO - rękawice patrolowe odporne na ukłucia

Igły, noże, scyzoryki, kawałki szkła, czy metalu. Między innymi takie ostro zakończone i niebezpieczne fanty znajdziecie często w kieszeniach przeszukiwanych osób. Jak chronić dłonie przez skaleczeniem? Jak nie dać się zarazić groźną chorobą przenoszoną np. przez krew? 

Przeczytaj ten artykuł, niech to będzie pierwszy krok w kierunku zwiększenia ochrony Twoich dłoni podczas czynności służbowych. 

Przeczytaj więcej

Nighthawk - okulary strzeleckie w rozsądnej cenie

Przekonaj się, że za 219,90 PLN możesz mieć komfortowe, wytrzymałe, lekkie i świetnie wyglądające okulary balistyczne. 

Przeczytaj więcej

Arcteryx LEAF 2017 - co nowego?

Krótki opis nowości Arc'teryx LEAF z kolekcji 2017. 

Przeczytaj więcej

Kieszeń T.S.G. - natychmiastowy pakiet ratunkowy. Gdy liczą się sekundy...

T.S.G. jest idealnym elementem wyposażenia taktycznego dla operatora przeszkolonego w TC3. Pozwala na umiejscowienie najważniejszych i najpotrzebniejszych elementów medycznych w tym samym miejscu, w tej samej kieszeni i szybkie ich użycie bez konieczności sięgania do pateczki

Przeczytaj więcej

Balaclava COLD WX - zimno jej nie straszne.

"Kominiarka sprawdza się świetnie nawet przy -20C. Testowałem ją na quadzie w tak niesprzyjających warunkach i mimo przenikliwego zimna twarz, głowa, szyja były dobrze chronione i zabezpieczone przed wychłodzeniem..."

Przeczytaj więcej

Hełmy bojowe

Współczesne pole walki (miasta, lasy, góry, woda), rozwój sprzętu i technologii wojskowych wymusiło na producentach skonstruowanie uniwersalnego, modułowego hełmu, który będzie współgrać z nowoczesnym sprzętem, będzie całkowicie bezpieczny, lekki i komfortowy. 

Przeczytaj więcej

Ładownice TACO od High Speed Gear - rozsądny wybór.

Z pewnością zauważyliście, że niedawno do naszej oferty wprowadziliśmy wybrane produkty marki High Speed Gear Inc. I jak to zwykle bywa z marką premium, część z Was jest zachwycona, że wreszcie można dostać je w Polsce bez kombinowania, a część twierdzi że ich ładownice np z kydexu są lepsze. 

Przeczytaj więcej

Morale Patch - nowe modne hobby.

Naszywki, patch'e rok do roku stają się coraz bardziej popularną grupą produktów. Pojawiają się firmy wyspecjalizowane w ich produkcji, brandy militarne szyjące odzież i wyposażenie także jako akcesoria oferują różnego rodzaju "morale patch".  Nie sposób ich nie zauważyć na mundurach funkcjonariuszy, dla wielu pasjonatów stało się to wręcz hobby

Przeczytaj więcej

Rozmiar ma znaczenie?

Rozmiar nie ma znaczenia, ponieważ jest tylko jeden. 

Przeczytaj więcej

Arcteryx LEAF - You get what You pay for.

Kiedy pierwszy raz w 2009 roku spotkałem się z marką Arc’teryx, z niedowierzaniem przyglądałem się cenom poszczególnych grup odzieży. „Trzy koła za kurtkę, jak to możliwe?” – pomyślałem. Dzisiaj już wiem, dlaczego warto wydać pieniądze na odzież taktyczną Arcteryx LEAF. Ponieważ jakość, wytrzymałość i funkcjonalność sprawdziłem na własnej skórze.

Przeczytaj więcej

Rękawiczki Cold WX Contact od Arc'teryx LEAF - satysfakcja gwarantowana.

Cold WX Contact wykonane są z często stosowanej przez Arc’teryx dzianiny softshellowej Fortius 3.0 – to całkiem nieźle docieplony softshell, przy tym bardzo elastyczny, komfortowy i lekki. Wewnętrzna część dłoni narażona na szybsze zużycie jest natomiast pokryta skórą. 

Przeczytaj więcej

ATOM LT / ATOM LT Hoody - kurtka na prawdę uniwersalna!

Ile razy ubieraliście się ciepło, a mimo to wiatr przeszywał wasze ciała? Podczas patrolu pieszego, czy na strzelnicy lub na apelu stale jesteście narażeni na czynniki atmosferyczne. Nie ma nic gorszego jak wiatr, zwłaszcza zimny. Model ATOM posiada sprytne rozwiązania, które czynią z niego najbardziej rozpoznawalną kurtkę zarówno linii cywilnej jak i LEAF.

Przeczytaj więcej

Twoje stopy Ci podziękują.

Buty taktyczne to zaraz obok kabury i dobrej kurtki najważniejszy element wyposażenia. Należy zawsze wybierać najlepsze modele i marki, które są w naszym zasięgu. Czasami lepiej poczekać 2-3 miesiące lub taki zakup zaplanować dużo wcześniej i odkładać kasę. Daje to przede wszystkim realne oszczędności

Przeczytaj więcej

GTX or non GTX? O to jest pytanie.

Dobrze dobrane buty taktyczne, wykonane z odpowiedniego materiału, który sprawdza w każdych warunkach atmosferycznych to obowiązkowy element każdego funkcjonariusza. Jednym z kryteriów, jakie należy rozważyć przed ich zakupem to, czy posiadają one membranę Gore-Tex, czy też nie. Które z nich są lepsze? Czy w ogóle można powiedzieć, że drugie są gorsze? 

Przeczytaj więcej

IronSight Outdoor Research - pew pew gloves.

Rękawice taktyczne IronSight to szybkoschnące, oddychające rękawice przeznaczone zarówno do codziennego użytku jak i operowania z bronią. Jedną z największych zalet jest ich elastyczność i funkcjonalność. Można w nich wykonywać praktycznie wszystkie czynności operacyjne, od pisania długopisem, przez używanie multiool'a na strzelaniu kończąc. IronSight dają niesamowite poczucie "mobilności" i precyzji.

Przeczytaj więcej

Oszukać wzrok.

Kamuflaż MC to specjalne połączenie 7 odcieni zielonego, brązowego i beżowego koloru, które mają w najbardziej zbliżony sposób reprezentować otoczenie. Głównym zadaniem jest oszukanie mózgu "odbijając" niektóre kolory (zielony - roślinność, brąz - ziemia, beż/tan - pustynia)

Przeczytaj więcej

Chroń swoje oczy, one nie odrastają!

Ochronne okulary taktyczne stały się dziś standardem – wojna w Iraku i Afganistanie bezsprzecznie udowodniła ich przydatność zarówno w boju, ćwiczeniach jak i podczas codziennych obowiązków.

Przeczytaj więcej

Arcteryx Knee Caps - inwestycja w zdrowie

Nie od dzisiaj wiadomo, że duża część odzieży i wyposażenia wojskowego swoje korzenie ma w sportach outdoorowych. Czy zatem produkt, który pierwotnie stworzony był do uprawiania snowboardu, wspinaczki i innych sportów ekstremalnych sprawdzi się na polu walki? 

Przekonajmy się... 

Przeczytaj więcej

ATLAS Network, All together to protect You

Unijna grupa zadaniowa "ATLAS", bo o niej mowa, to grupa zrzeszająca centralne jednostki antyterrorystyczne Państw członkowskich Unii Europejskiej oraz jednostki z Norwegii i Szwajcarii. 

Przeczytaj więcej

Shayetet 13 - prawdziwa legenda

Flotylla Trzynasta, czyli Shayetet Shloszesre należy do ścisłej elity. Shayetet jest jednostką, którą można porównać z amerykańskimi Navy SEALs lub polską JW Formoza. Jest stworzona i wyszkolona do operacji o charakterze wodnym, jednak potrafi działać na lądzie i wykonywać operacje wraz z innymi siłami. Specjalizacją Shayetet 13 są rajdy morskie, abordaże, operacje sabotażowe, zbieranie informacji wywiadowczych.

Przeczytaj więcej

​Kolory w służbie jej taktycznej mości.

Przedstawiamy kilka najważniejszych i najczęściej spotykanych kolorów w umundurowaniu wojska i policji. 

Przeczytaj więcej